Aktualności

Ferie zimowe na wesoło 2016

Drukuj

W ramach realizacji programu „Ferie na wesoło” w naszej szkole w okresie ferii zimowych miało miejsce kilka ciekawych zajęć, w których wzięła udział duża grupa dzieci.

 

W czwartek 22. 01. 2016r. odbył się V konkurs plastyczny o tematyce zimowej - „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do malowania swoich prac. Wszystkie one zostały starannie i ładnie wykonane.

 

W tym konkursie w kategorii klas młodszych:

I miejsce zajęły – Weronika Biała i Joanna Wojtasiak,

II miejsce – Kacper Gołdyn i Adam Kasprzyk,

III miejsce – Katarzyna Kowalska.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce zajęła Marta Majtas.

W nagrodę wymienieni zwycięscy otrzymali gry planszowe. Pozostali uczniowie dostali nagrody książkowe.

Po części konkursowej wszyscy miło spędzali czas przy herbatce i słodkiej niespodziance. Następnie uczestnicy i Panie opiekunki Renata Nieruchalska i Urszula Wiatrak wykonali pokonkursową wystawę prac, która jest ozdobą naszego szkolnego korytarza.

Kolejnym milo spędzonym dniem był poniedziałek 25. 01. 2016r., kiedy to uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Kalisza do galerii Amber, gdzie w kinie Helios mogli wspólnie z bohaterami filmu „Alwin i wiewiórki” przeżywać wesołe przygody. Następnie dzieci wraz z opiekunami, którymi byli: Dariusz Ratajczyk, Renata Nieruchalska i Urszula Wiatrak, udali się do baru gdzie wszyscy mogli zjeść swoje ulubione przysmaki, by pełni sił dokonać zakupów. Wyjazd ten dostarczył naszym wychowankom wieku atrakcyjnych wrażeń.

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły spędzili wolny czas także w aktywny sposób. We wtorek 26 stycznia 2016r grupa dzieci wraz z opiekunami uczestniczyła w zajęciach, które odbywały się w kręgielni w Ostrowie Wielkopolskim. Wielu uczniów po raz pierwszy miało możliwość poznania zasad gry w kręgle, ci którzy uczestniczyli w zajęciach w ubiegłym roku, tym razem doskonalili swoje umiejętności. Najlepszy wynik uzyskał Grzegorz Wojtasiak zdobywając 349 punktów. W środę 27 stycznia 2016r uczniowie naszej szkoły korzystali z atrakcji wodnych w aquaparku w Ostrzeszowie. Tam doskonalili umiejętność pływania, korzystali ze zjeżdżalni wodnych i jacuzzi. Wszystkim towarzyszyły dobre humory i wyśmienita zabawa. Opiekunami aktywności we wtorek i środę byli nauczyciele Bogumił Walerian i Lucyna Wittek.

 

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2019

FERIE ZIMOWE

27  stycznia -  9 lutego 2020

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

9 - 14  kwietnia 2020

FERIE LETNIE

27 czerwca - 31 sierpnia 2020

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 - 3 stycznia 2020
  • 21 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 22 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 23 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 12 czerwca 2020
  • 1 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020